Liftea Colagenova HA Vanilka 390g

Liftea Colagenova HA Vanilka 390 g kloubní výživa pro lidi

Hydrolyzovaný kolagen Peptan™ & kyselina hyaluronová HyaMax™ Každá moderní žena má vysoké nároky na svůj vzhled. Pokud hledáte kvalitní a účinné řešení v boji proti vráskám je Liftea COLAGENOVA HA produkt přesně pro vás. Tento nutrikosmetický přípravek s lahodnou vanilkovou chutí přispívá ke zlepšení pevnosti a elasticity pleti a potlačuje tvorbu vrásek. Extrémně vysoká dávka hydrolyzovaného kolagenu a kyseliny hyaluronové nemá na trhu srovnatelnou konkurenci.

 

Liftea COLAGENOVA HA obsahuje také 18 aminokyselin, včetně 8 z 9 esenciálních aminokyselin, které si naše tělo neumí vytvořit.

 

Kolagen je základní bílkovinovou složkou pojivové tkáně a představuje téměř 30 % bílkovin živočišné hmoty. Kolagen je klíčovým proteinem v lidském těle, zajišťuje soudržnost, pružnost a regeneraci kůže, chrupavek a kostí. Existují různé typy kolagenu v závislosti na původu a typu tkáně, ze které je získáván. Kolagen dodává pevnost a pružnost tkáním různých orgánů. Kolagen se v průběhu života obnovuje, v kostech přibližně po roce a v kůži zhruba každých pět měsíců.

 

S přibývajícím věkem tvorba kolagenu klesá a snižuje se síla a odolnost jeho vláken. Nedostatek kolagenu také vede k rychlejšímu stárnutí pleti, zvýšené tvorbě vrásek a kloubním obtížím.

 

 

Kolagen v přípravku Liftea COLAGENOVA HA

Nutrikosmsetický přípravek Liftea COLAGENOVA HA obsahuje značkový hydrolyzovaný kolagen  Peptan®, jehož výrobní postup je přísně sledován, aby bylo dosaženo přesné míry hydrolýzy, optimální molekulové hmotnosti a maximálního vstřebávání organizmem.

Kolagen Peptan® je tvořen peptidy 1. typu, které se nachází v lidských kostech a kůži. Peptan® je vysoce čistý přírodní bioaktivní kolagen, který obsahuje více než 97 % proteinu (v suché bázi), dodávané ve formě, která je optimálně vstřebatelná a využitelná v lidském těle.

Kolagen Peptan® obsahuje 18 aminokyselin. Vyznačuje se převahou glycinu, prolinu a hydroxyprolinu, které představují přibližně 50 % z celkového obsahu aminokyselin. Koncentrace glycinu a prolinu je 10 až 20krát vyšší než v jiných proteinech. Díky této velmi specifické skladbě aminokyselin má kolagen Peptan® multifunkční vlastnosti, které nelze najít u jiných zdrojů bílkovin.

 

 

Vědecky podložené účinky kolagenu Peptan®

Tři vědecké klinické studie předních dermatologických klinik prokazují účinnost kolagenu Peptan®. Při denním příjmukolagenu Peptan® se výrazně zlepšuje struktura pleti a její vzhled již po jednom měsíci užívání. Studie prokázaly, že exogenní kolagenové peptidy přispívají ke stimulaci produkce fibroblastů a zvýšení jejich hustoty. Tím působí na zlepšení kvality pleti, která se stává pevnější a pružnější. Výsledky studií in-vitro a ex-vivo (v přirozeném a umělém prostředí) tyto schopnosti kolagenu Peptan® potvrdily.

 

Klinické studie dále prokázaly, že se ženám zvýšila hydratace pleti o 28 % po osmi týdnech užívání a pružnost pleti o 19 % po 12 týdnech užívání.  

 

Nedávné klinické studie provedené francouzskou zdravotní laboratoří COSderma rovněž prokázaly účinnost kolagenu Peptan®při restrukturalizaci pokožky díky snížení fragmentace kolagenu a zvýšení jeho celkové hustoty. Po 12 týdnech užíváníkolagenu Peptan® bylo prokázáno zlepšení o 31 % ve srovnání s výchozím stavem na začátku studie. Tento proces restrukturalizace jasně ukazuje, jak kolagen Peptan®  posiluje a zahušťuje síť kolagenových vláken, tedy přímo ovlivňuje proces stárnutí pleti a její mladistvý vzhled.  

 

 

Kolagen Peptan® a jeho význam pro fungování v pohybovém aparátu

Sporty jako je běh, tenis, atletika a další často znamenají opakující se dopady na tvrdou podložku. Časem může nadměrné namáhání kloubů vést k poškození chrupavek, šlach a vazů. Pojivové tkáně jsou integrovanou součástí všech svalů a šlach. Kolagen je klíčovým prvkem k udržení dobrého stavu pojivových tkání a muskulo-skeletálního zdraví a tím je nezbytný pro fyzicky aktivní jedince. Díky jedinečné kombinaci specifických aminokyselin bylo prokázáno, že kolagen Peptan® pomáhá zabránit degeneraci kloubů a snížení jejich bolestivosti.

 

Studie také prokázaly, že pokud jsou metabolity kolagenových peptidů přítomny v pojivu buněk zodpovědných za tvorbu kostí, osteoblasty jsou přednostně stimulovány místo osteoklastů, tj. buněk činných při resorpci kostí, a tím spouští tvorbu kostí.

 

Klinické studie v publikaci „Role of Collagen Hyrolysate in Bone and Joint Disease“ od Howarda R. Moskowitze na vybraném vzorku populace trvaly od 30 do 90 dnů a prokázaly pozitivní účinky na snížení bolestivosti kloubů při dávce 10 g kolagenových peptidů denně.

 

Tyto pozitivní účinky prokázala také studie S. Oessera,  která kromě jiných pozitiv ukázala, že velká část vstřebaného kolagenu se nashromáždila v chrupavkách již 12 hodin po požití. V jiné studii tento autor vysvětluje, že chondrocyty (buňky chrupavky) jsou citlivé na látky přítomné v extracelulárním matrixu kolem nich a že ošetření chondrocytů kolagenovými peptidy vede k tvorbě kolagenu těmito buňkami.

 

 

Kyselina hyaluronová HyaMax™

Kyselina hyaluronová, označována také jako hyaluronan sodný, se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Je o typ polysacharidu, který se nazývá mukopolysacharid. Řetězce mukopolysacharidů se skládají ze spojených molekul sacharidů a tvoří rosolovitou hmotu. Kyselina hyaluronová se nachází v mnoha tkáních včetně kůže, kloubů, kostí, chrupavek a očního sklivce.

 

Kyselina hyaluronová dokáže vázat množství vody odpovídající 1000násobku své hmotnosti, zadrží ji v tkáni a tím vylepšuje její hydrataci a tonus. S rostoucím věkem se koncentrace této kyseliny v těle výrazně snižuje, což vede k tvorbě vrásek, suché a hrubé pleti a jejímu celkovému stárnutí. Tento jev lze utlumit podáváním doplňků stravy s obsahem kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová je důležitou součástí extracelulárního matrixu, tzn. látky, která se nalézá mezi buňkami, a obsahuje kolagen, elastin a strukturální proteiny.

 

Přibližně 50 % kyseliny hyaluronové v organizmu se nachází v kůži. Kyselina hyaluronová je spolu s kolagenem nezastupitelným prvkem pro udržení pevné struktury a vrstev kůže. Kolagen zajišťuje pevnost a kyselina hyaluronová vyživuje a hydratuje kolagen jako „mazivo“. Kyselina hyaluronová podporuje obrannou funkci kůže a chrání před pronikáním škodlivých látek do těla.

 

V přípravku Liftea COLAGENOVA HA je obsažena kvalitní značková kyselina hyaluronová HyaMax™, která má jako první komerční kyselina hyaluronová účinky doloženy klinickými studiemi a je skutečně při ústním podání distribuována do pokožky a také do pojivových tkání.

 

 

Kyselina hyaluronová a pohybový aparát

Klouby jsou obklopeny synoviální membránou, která tvoří kloubní pouzdro. Tato membrána vylučuje kapalinu zvanou synoviální tekutina. Synoviální tekutina se nalézá v kloubní dutině a má mnoho funkcí - slouží jako tzv. mazivo, tlumič nárazů a také přepravuje důležité živiny. Synoviální tekutina je z větší části tvořena kyselinou hyaluronovou. Synoviální tekutina obklopuje chrupavky, což jsou pružné pojivé tkáně. Chrupavky neobsahují žádné cévy, a proto je synoviální tekutina nepostradatelná, jelikož jako jediná zásobuje chrupavku živinami a zároveň odvádí odpadní látky.

 

S přibývajícím věkem se zvyšuje viskozita těchto tekutin a mohou se objevovat problémy jako jsou bolest, ztuhlost a snížená pohyblivost kloubů a šlach, častější zranění, infekce, artróza, osteoartritida, osteoporóza, tendinitida (zánět šlach), atd.

 

Obohacení stravy o doplněk s obsahem kyseliny hyaluronové HyaMax™ může pomoci těmto potížím předejít nebo je zmírnit. Kyselina hyaluronová hraje klíčovou roli pro zachování zdravých a pohyblivých kloubů.

 

Doplňující informace

  • Složení doporučené denní dávky (13g): Hydrolyzovaný kolagen (10 g), maltodextrin(2,73 g), kyselina hyaluronová (100 mg), vanilková příchuť (0,15 g), sladidlo z cukrové třtiny - sukralóza (0,02g)
  • Doporučené dávkování: 2 odměrky denně (13g)
  • Balení: 390 g
  • Upozornění: Není určeno dětem. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte při teplotě do 25° C a při relativní vlhkosti do 70 %. Ukládejte mimo dosah dětí. Nevhodné pro osoby s fenylketonurií.

 

 

Objednávejte u ověřeného partnera:

Kloubní výživu Liftea Colagenova HA Vanilka 390g objednávejte na Pilulka.cz, který je jeden z největších online lékáren v České republice. E-shop nabízí také kamenné prodejny a odběrná místa.

Objednávejte klikem na obrázek Pilulka.cz:

a Pilulka banner

 


Liftea Colagenova HA Vanilka 390 g kloubní výživa na klouby