FEMORALEX forte PharmaSuisse 30 tablet

Doplněk stravy obsahuje přírodní vitamin K2 (VitaMK7®), vitamin D3 a bílkovinu laktoferin – látky potřebné pro zdravé kosti a zuby.

 FEMORALEX forte PharmaSuisse 30 tablet

Doplněk stravy obsahuje přírodní vitamin K2 (VitaMK7®), vitamin D3 a bílkovinu laktoferin – látky potřebné pro zdravé kosti a zuby.

  • Kombinace látek ovlivňujících kostní metabolismus
  • Pro správné ukládání vápníku z potravy do kostí

VitaMK7® je přírodní vitamin K2 získaný z kvašených sójových bobů (natto). Vitamin K2 přispívá k udržení normálního stavu kostí. Na jeho přítomnosti je závislá aktivita bílkoviny osteokalcin, která je zodpovědná za ukládání vápníku do kostí. Vysoké hladiny neaktivního osteokalcinu nejen u starších lidí, ale i u dětí¹ naznačují, že evropská populace může mít vitaminu K2 v potravě nedostatek. Nejbohatším běžným zdrojem vit. K2 u nás jsou některé tvrdé sýry. K dodání dávky 45 mcg, která je obsažena v denní dávce přípravku FEMORALEX® forte, je potřeba zkonzumovat dle druhu 75 – 100 g tvrdého sýra.
¹ Vitamin K status in healthy volunteers, E. Theuwissen, et al.; Food Funct., 2014, 5, 229

Vitamin D3 přispívá k: normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu; normální hladině vápníku v krvi; udržení normálního stavu kostí; udržení normálního stavu zubů; udržení normální činnosti svalů.

Laktoferin je bílkovina, která se získává z kravského mléka. Jméno dostala pro svoji schopnost vázat a přenášet železo. Jako bílkovina je laktoferin důležitý pro udržení normálního stavu kostí a k udržení svalové hmoty.

Dávka vitaminu K2 obsažená v přípravku FEMORALEX® forte je bezpečná i pro osoby užívající warfarin².
² Vitamin K-containing dietary supplements: comparison of synthetic vitamin K1 and natto-derived menaquinone-7, Schurgers LJ, et al.; Blood, 2007

 

Dávkování

1 tableta denně po jídle.

 

Složení

Obsažené látky v 1 tabletě % RHP* v dávce (1 tbl.)
VitaMK7® - přírodní vitamin K2 45 mcg 60
Vitamin D3 20 mcg (800 IU) 400
Laktoferin 100 mg -

*RHP – referenční hodnota příjmu (dříve DDD – doporučená denní dávka)

 

Upozornění

Není určeno pro děti do 5 let. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte na suchém chladném místě mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
NEOBSAHUJE LEPEK ANI GENETICKY UPRAVENÉ LÁTKY

 

 

Objednávejte u ověřeného partnera:

Objednávejte na Pilulka.cz, který je jeden z největších online lékáren v České republice. E-shop nabízí také kamenné prodejny a odběrná místa.

Objednávejte klikem na obrázek Pilulka.cz:

a Pilulka banner