Příznaky nedostatku kolagenu v těle

Kolagen je základním stavebním kamenem našeho těla. Kolagen tvoří jednu třetinu všech bílkovin, které máme v těle. V době růstu, tedy v ranném mládí a dospívání si náš organismus kolagen vytváří sám. Od 25 let se samo-tvorba kolagenu postupně snižuje a od 40 let se tato tvorba v podstatě zastaví a tělo již kolagen není schopno si samo vytvořit. Je to dáno stárnutím a poruchou metabolismu.

 

Jak to tedy vypadá, když máme kolagenu málo?

Jaké jsou tedy příznaky nedostatku kolagenu?

 

Pleť je vrásčitá

Kolagen zajišťuje to, že naše pleť je pružná, zdravá, hydratovaná a příjemně napnutá. Tím, že kolagen v těle postupně ubývá, ztrácí pokožka pružnost a celkově se stává povislejší. Nejlépe je to patrné na jakákoliv ráně jako třeba na škrábanci, který se hojí mnohem déle.

 

Svaly pobolívají

Kolagen funguje jako tmelící prostředek svalových vláken. Svaly po výkonu snadněji regenerují. Když je kolagenu málo, svaly mohou častěji bolet.

 

Klouby trpí

Zdravá chrupavka v podstatě funguje jako takový polštář mezi dvěma konci kostí, takže zajistí, že se kloub hladce, bezbolestně a bez komplikací ohýbá. Pokud ovšem tělu nedodáváme kolagen, chrupavka se zmenší a tím pádem chrupavka nemůže pracovat hladce a pohodlně. Klouby pak bolí.

 

 

 

Zuby se ničí

Kolagen se stará o to, aby zub správně a pevně držel v dásni a nehýbal se. Pokud ho máte málo, zuby se mohou uvolnit. Může to nejprve jen trochu bolet, ale v konečném důsledku o zub můžete třeba i předčasně přijít. I parodontóza souvisí s poruchou metabolismu kolagenu, nezbytný je také dostatek vitaminu C.

 

Nedostatek kolagenu negativně ovlivňuje celý organismus. Je dobré na to myslet a preventivně ho doplňovat.

 

Nejlepší kloubní výživa pro preventivní i léčivé důvody je Barny´s Triple Blend extra silný.

 

Objednávejte u ověřeného partnera:

Kloubní výživu Barny´s Triple Blend extra silný 700g objednávejte na Pilulka.cz, který je jeden z největších online lékáren v České republice. E-shop nabízí také kamenné prodejny a odběrná místa.

Objednávejte klikem na obrázek Pilulka.cz:

a Pilulka banner