Příznaky bolestí kloubů

Nejčastěji se bolest kloubů vyskytuje v prstech, kolenou, kotnících a ramenou.

 

 

Příznaky bolestí kloubů

  1. Uvnitř kloubního pouzdra může v důsledku zánětu docházet k tvorbě tekutiny a naslednému otoku.
  2. Příznaky mohou také zahrnovat necitlivost, brnění, ztuhlost a snížený rozsah pohybu.
  3. Při osteoartróze může dojít k poškození ochranné chrupavky na kloubních ploškách, takže kloub otéká, ztuhne a začne bolet.

 

 

Jaké dopady na vás mohou bolesti kloubů mít?

Bolesti kloubů vás mohou ovlivňovat mnoha způsoby v závislosti na tom, kde je pociťujete. Pokud vás bolí kolena, můžete mít obtíže při chůzi, sportování nebo třeba při tanci. Pokud vás bolí rameno, můžete mít nepříjemné pocity při zvedání předmětů, zatímco kyčel vás může bolet například při chůzi do schodů nebo i při obyčejném vstávání ze židle či křesla.

 

 

Proč nás bolí klouby?

Při každodenním pohybu jsou klouby neustále namáhány působícím tlakem, a čelí tak svému poškození. Zvlášť zranitelný je kolenní kloub, protože absorbuje celou hmotnost těla a případné další síly při běhu nebo skákání.

 

 

Komu více hrozí bolesti kloubů?

Lidé častěji pociťují bolest kolen s postupujícím věkem. Vyšší riziko poškození kolen hrozí osobám s nadváhou nebo těm, kteří hodně sportují.

 

 

Běžné příčiny bolestí kloubů

Bolest kloubů je obvykle důsledkem zranění (např. podvrtnutí kolene či kotníku při sportu) nebo osteoartrózy, která nejčastěji postihuje kolena, kyčle a malé klouby na rukou.

 

 

Specializovaná léčba

Pokud bolestivost kloubů doprovází otok, zarudnutí, citlivost a pocit tepla kolem kloubu, měli byste navštívit lékaře, který vám může doporučit lehké cvičení nebo vás poslat na rentgenové vyšetření, nechat vám provést krevní testy či dalši vyšetření, které pomohou určit příčinu bolesti a nejvhodnější léčbu. Lékař vám může doporučit léky k tlumení zánětu a zmírnění bolesti.

 

Objednávejte u ověřeného partnera:

Kloubní výživu Barny´s Triple Blend extra silný 700g objednávejte na Pilulka.cz, který je jeden z největších online lékáren v České republice. E-shop nabízí také kamenné prodejny a odběrná místa.

Objednávejte klikem na obrázek Pilulka.cz:

a Pilulka banner