Prevence a úleva od bolesti kloubů

Vzhledem k tomu, že v těle máme více než sto kloubů, měli bychom se je snažit udržet ve výborné formě, protože to může mít zásadní vliv na kvalitu našeho života. Ovšem pravidelně péči o klouby přehlížíme, většinou do doby, než začnou obtíže a bolesti. Tak bychom se ale neměli chovat a měli bychom více dbát na prevenci, protože ta je zásadní. Měli bychom se snažit předcházet opotřebení kloubů a šlach.

 

 

Jak se chovat ke svým kloubům?

Pokud chcete udělat dobře svým kloubům, stačí dodržovat jednoduchá pravidla:

 • nepřejídat se, tzn. nemít nadváhu
 • mít dostatek zdravého pohybu
 • jíst vyváženou stravu
 • zařadit vhodné kloubní doplňky

Pokud chcete pro své klouby udělat maximum, používejte přípravky na klouby. Kloubní výživa je vhodná k ochraně a regeneraci chrupavek kloubů a také ostatních tkání kloubního systému, takže k preventivnímu užívání a ochraně. Stejně tak jsou kloubní přípravky vhodné, když už se objeví první problémy bolesti kloubů.

Podle některých studií trpí onemocněním kloubů 12% populace. U lidí nad 65 let má tento problém dokonce polovina takových seniorů. Pokud zatím nepatříte mezi ty, kteří mají zmíněné potíže, ale máte náročné tréninky či zaměstnání, nebo jste už starší kousek, je využívání kloubní výživy více než doporučeníhodné. Preventivně fungují kloubní výživy nejlépe. Pokud necháte své klouby zchátrat, nemusí být už cesty zpět.

Kloubní výživu koupíte bez předpisu a seženete je běžně v lékárnách nebo v e-shopech, protože nejsou zařazeny mezi léky, ale jedná se o doplňky stravy. U doplňků stravy se nezkoumá, zda skutečně pomáhají a to může být pro uživatele problém. Ty dobré kloubní přípravky fungují, to ví z praxe tisíce lidí - zpomalují degeneraci kloubů opotřebením, artrózou, ulevují od potíží. Často jsou však tyto fungující přípravky předražené vzhledem ke složení. Je více než vhodné se zamyslet, co by tedy kloubní výživa měla obsahovat a jak ji dávkovat, abyste vybrali tu správnou, kterou potřebujete.

Kloubům a chrupavkám pomáhají účinné látky kolagen, chondroitin, glukosamin a MSM. Stačí tedy vycházet z doporučené denní dávky těchto látek a pak se podívat na přípravky na klouby a porovnat jejich udávané složení.

 

Prevence kloubů proti bolesti kloubní výživa na klouby

 

Jaké účinné látky pomáhají na klouby?

 • Kolagen (hydrolyzát kolagenu) - Základní stavební hmota pojivových tkání. Tvoří 25–30 % proteinů v našem těle. Vyskytuje se ve vazivových tkáních (kůže, šlachy, vazy, klouby, vlasy) a v kostech. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu. Existuje mnoho typů kolagenu, ale z 90 % se jedná o typ I, přítomný ve šlachách, pokožce, kostech a zubech. Mezi podstatné patří typ II obsažený v chrupavkách a typ V, který tvoří stěny krevních cév. (Někdy nesprávně uváděn jako želatina).
 • Glukosamin sulfát - Spojuje kolagenová vlákna, stimuluje buňky k tvorbě nové tkáně a má příznivé účinky proti bolesti a zánětu při artróze kloubů. Tedy regeneruje chrupavky a maziva.
 • Chondroitin sulfát - Zabraňuje rozpadu kolagenu a podporuje tvorbu stavebních látek.
 • MSM (dimethylsulfon, častěji, byť nesprávně nazývaný methylsulfonylmethan) - Jde o organickou sloučeninu síry. Bezpečná, netoxická látka bez nežádoucích účinků. Působí protizánětlivě, zvyšuje imunitu a průtok vlásečnicemi, tedy zlepšuje přívod živin. Často je MSM zahrnován mezi SYSADOA (symptomaticky pomalu působící léky při osteoartróze). Nevhodné kombinovat s alkoholem kvůli možnému zvýšení tlaku. U starších osob naopak funguje jako prevence infarktu či prochladnutí.

 

Kolik potřebuji kloubní výživy?

Už jsme vysvětlili, jaké látky pomáhají při prevenci či řešení potíží s klouby. Kolik jich denně potřebujeme?

 • Kolagen - 10 g / den. Vazivová tkáň kloubů a šlach je vyživována pouze prolínáním z okolní tkáně, proto je vhodné živiny dávkovat častěji. Nejlépe každé tři hodiny. Pokud tedy chcete udělat maximum, rozmíchejte si denní dávku a průběžně ji přijímejte v průběhu dne.
 • Glukosamin - 1,5 g / den
 • Chondroitin - 0,8 - 1,2 g / den

 

Jak brát výživu na klouby?

A jak dlouho brát kloubní výživu? Ideálně každý den a co nejdéle, resp. denně a to z preventivních důvodů. Některé zdroje uvádějí možnost po 2-3 měsících užívání kloubní výživy přerušit a po měsíci pauzy začít nanovo, ale pokud jen nechcete ulevit od bolesti, ale v maximální míře regenerovat, nedělejte to. Nepřetržité užívání bude mít nejlepší efekt. Resp. držte se tohoto doporučení pouze u produktů, které to sami doporučují a mají to ve svém předpisu.

Všechny kloubní výživy je vhodné brát po jídle. Předávkování účinnými látkami nehrozí, protože jsou to látky tělu vlastní a pokud tedy přijmete menší množství navíc, tělo látky vyloučí. Dokonce se na začátku doporučuje brát větší dávky, aby se proces zlepšení rychleji nastartoval. To ale není návod k tomu, abyste nerespektovali dávkování uvedené na výrobku. Nemluvě o tom, že u přidaných látek mohou nadměrné dávky být na škodu.

 

Kdy pocítím zlepšení problémů s klouby?

Nástup většiny účinných látek je pomalý, ke zlepšení dochází běžně až po několika týdnech příjmu. Uvádí se, že až po 4-6 týdnech se účinek projeví.

 

Jaká kloubní výživa je vhodná jako prevence kloubů?

Triple Blend Extra silný značky Barny's se hodí pro všechny aktivní jedince, kteří jsou vystavováni sportovní zátěži, dále pro seniory, nebě těžce pracující. Barny´s Triple Blend Extra silný je skvělý kloubní přípravek vhodný jako prevence kloubů. Přípravek obsahuje vysoce účinné chondroprotektivní látky, MSM a značkové kolageny. Ty přispívají k celkovému zlepšení pohybového aparátu a chrání klouby i tkáně. Přípravek působí na omezení bolesti kloubů, odbourává poškozenou tkáň a pozitivně přispívá k celkové zdravotní kondici.

 

Objednávejte u ověřeného partnera:

Kloubní výživu Barny´s Triple Blend extra silný 700g objednávejte na Pilulka.cz, který je jeden z největších online lékáren v České republice. E-shop nabízí také kamenné prodejny a odběrná místa.

Objednávejte klikem na obrázek Pilulka.cz:

a Pilulka banner