Kolagen na klouby pro seniory

Kolagen je základním stavebním kamenem kostí, kloubů, svalů, pojivého vaziva a šlach. Kolagen tvoří 25 - 30% všech bílkovin (proteinů) v lidském těle. Mimo tento naprosto zásadní podíl na svalové a kosterní struktuře těla je kolagen dále obsažen v pokožce, a to až ze 70%.

 

Lidské tělo si od 40. roku kolagen samo nevytváří

V lidském těle je kolagen přirozeně obsažen již od narození a naše tělo si ho umí samo vytvořit tzv. syntézou. Nicméně od 25. roku života se obsah kolagenu v těle snižuje, u pokožky je to 1,5% ročně. Od 40. roku života člověka se již kolagen netvoří. Pro zachování zdravé a silné tělesné skladby je nutné kolagen doplňovat do těla vhodným kloubním výživovým doplňkem, který je na obsah kolagenu a dalších prospěšných látek pro pevnou a zdravou tělesnou konstrukci bohatý.

 

Prevence je základ

Podle dostupných zdrojů a medicínských studií vyplývá, že v případě začátků užívání doplňků stravy bohatých na kolagen platí, že účinnost začíná nastupovat po několika málo týdnech. Proto se nedoporučuje k problémům s pohybovým aparátem přistupovat reaktivně, ale naopak proaktivně. Pro zdraví každého člověka je tedy více než vhodné doplňovat kloubní výživu bohatou na kolagen již od dospělosti a to minimálně z preventivních důvodů.