Jak vybrat kloubní výživu a které látky by měla obsahovat?

Vybrat kloubní výživu je poměrně těžké, protože vám příbalový leták moc informací neposkytne. Existuje ovšem několik látek, které by měla každá kloubní výživa obsahovat.

 

Výživové složky, které nesmí ve správné a kvalitní kloubní výživě chybět

Kolagen – jak již bylo řečeno, kolagen představuje naprostý a nezbytný základ každé kloubní výživy. Jde o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která tvoří až 30 % všech proteinů v těle savců. Co se týče množství kolagenu, měli byste do sebe dostat 10 g, v ideálním případě by se dávka měla opakovat během dne. Pokud vaše kloubní výživa obsahuje kolagenu více, pak je to v pořádku a stačí ji brát jednou denně. Pokud je ale množství kolagenu menší, pravděpodobně vám kloubní výživa příliš nepomůže.

Chondroitin sulfát – s Chondroitinem sulfátem se setkal každý, kdo má nějakou tu zkušenost s osteoartrózou. Jeho síla spočívá v tom, že chrupavce dodává na elastičnosti. Dále také působí proti stárnutí, Chondroitin sulfát byste měli brát celý život a tím udržovat chrupavky a vazy stále mladé a neopotřebované. Tento polysacharid je také vhodným doplňkem pro sportovce, ti totiž chtě nechtě mívají oslabené chrupavky.

Glukosamin sulfát – tato látka s velmi složitým vzorcem obsahuje molekuly Glukosy. Ta je pro naše klouby a vazy taktéž velmi důležitá. Náš organismus s ní umí pracovat, přeměňovat ji na látky nezbytné k regeneraci chrupavek a vaziv. Dalo by se říci, že právě tato sloučenina nás zbavuje bolesti kloubů a přináší tíženou úlevu.

MSM – MSM znamená methylsulfonylmethan, odborně správně dimethylsulfon. I tuto látku by měla obsahovat každá správně namíchaná kloubní výživa. MSM obsahuje síru, která je již od starověku považována za látku působící protizánětlivě a u kloubů tomu není jinak. Kromě toho, že MSM bojuje proti zánětům, tlumí i bolest a otoky.

Vitamíny – Kromě těchto specifických látek by kloubní výživa měla obsahovat i další látky, například vitamíny. Typickými zástupci jsou vitamín E a C.

 

Nejširší nabídku na kloubní výživu najdete na Pilulka.cz. Objednávejte klikem na obrázek:

a Pilulka banner