Co jsou kolagenní peptidy a jaký rozdíl oproti kolagenu?

Kolagen je naprosto nutnou složkou pro zdraví našich kloubů a kostí. Naše tělo si ho umí samo vytvořit, ale bohužel od 25 let věku člověka tělo ztrácí pomalu tuto schopnost a nám nezbývá, než kolagen doplnit z externích zdrojů, v dnešní úspěchané době nejčastěji formou speciální kloubní výživy.

 

 

Kolagenní peptidy

Kolagenní peptidy jsou částečky, které se získávají složitým procesem, který se jmenuje enzymatická hydrolýza. Tento proces „rozloží“ kolagen na malé kousíčky – peptidy. Ty jsou rozpustné ve vodě a dokáží se dostat přímo do chrupavkové buňky. Do chrupavky se dostanou přes zažívací trakt, lymfu, krev a nakonec do synoviální tekutiny – kloubního maziva. Pro účinnou výživu kloubní chrupavky se kolagenní peptidy podávají spolu s dalšími účinnými látkami včetně vitaminu C.

Kolagenní peptidy mají vynikající vstřebatelnost – 90 % ústy podaných kolagenních peptidů se ze zažívacího traktu vstřebá během šesti hodin.

 

Kolagen a jeho typy

Přírodní kolagen si představte třeba jako velikonoční pomlásku, která spletená ze tří bílkovinových vláken, které tvoří základní stavební kámen chrupavky. To díky kolagenu máme silné kosti, klouby, vazy, šlachy a tkáně. Vědcům se zatím podařilo objevit přibližně 29 různých druhů kolagenu.

  • Nejvíce je v lidském těle zastoupen kolagen typu I – ve šlachách, pokožce, kostech a zubech
  • Typ II je obsažen ve chrupavkách
  • Typ III je důležitý pro embryonální vývoj
  • Typ V tvoří stěny krevních cév

 

Kolagen vs. kolagenní peptidy

Kolagen se v našem organismu pokaždé štěpí jinak a organismus s ním také pokaždé jinak naloží. Na druhé straně kolagenní peptidy jsou už rozštěpené části, které se - na rozdíl od kolagenu - dostanou vždy přímo do chrupavkových buněk. Naprosto prokazatelně tak stimulují buňky chrupavky, které pak zvyšují tvorbu mladého chrupavkového kolagenu. Kolagenní peptid má tedy vyšší účinnost pro obnovu zdravé chrupavky v lidském těle, než je tomu v případě kolagenu.

 

Studie prokázaly, že nejúčinnější kloubní výživa je ta s obsahem kolagenních peptidů.

 

Jaké produkty obsahují kolagenní peptidy?

Doporučujeme pro běžnou prevenci nejlépe volit kloubní výživu, která obsahuje kolagenní peptidy, protože tak získáte jistotu, že kolagen, který je ve výživě obsažen, tak bude mít největší přínos pro vaše klouby.

 

Objednávejte u ověřeného partnera:
 

Kloubní výživu Inca Collagen 30 sáčků objednávejte na Pilulka.cz, který je jeden z největších online lékáren v České republice. E-shop nabízí také kamenné prodejny a odběrná místa.
 

Objednávejte klikem na obrázek Pilulka.cz:

a Pilulka banner

 

Kolagenní peptidy jsou účinnější než kolagen