Co je MSM a jaké jsou účinky?

Sportujete a trpíte na bolest kloubů a svalů? Nebo už nejste nejmladší a pohyblivost kloubů se snižuje a s tím nastupují různá omezení? V dnešní době jsou lidé podstatně více a déle aktivní, než tomu bylo dříve, nemluvě o tom, že se také dožíváme delšího věku. Běháme, věnujeme se různým sportům, jezdíme na koni. A to vše chceme dělat co nejdéle. Na druhou stranu naše strava je málokdy tak vyvážená jako u našich prarodičů. Nedostatek pestré stravy, vysoká námaha, stres a přibývající věk často vedou k nepříjemným bolestem pohybového aparátu, které nás v pohybu výrazně omezují. Jak z toho ven? Pomoci by mohlo MSM.

 

Co je to MSM?MSM je zkratkou pro metylsulfonylmetan, nejlépe vstřebatelnou formu síry. Je to ve vodě rozpustná bílá krystalická sloučenina bez zápachu, která obsahuje 34% organické síry. Biologicky aktivní síra patří mezi nejdůležitější minerály v lidském těle a neobejde se bez ní spousta důležitých tělesných funkcí. Z  metylsulfonylmetanu se  vyrábí aminkyselina methionin, která pomáhá při tvorbě dalších látek v těle, absorpci živin a vytváření pojivových tkání. MSM se běžně vyskytuje v přírodě a naši předci měli dostatek síry ve stravě díky konzumaci orgánů zvířat, syrové zeleniny a ovoce. Dnešní tepelná úprava zeleniny většinu přírodní síry v zelenině jako je brokolice, kapusta či zelí ale zničí. A přirozená hladiny síry v lidském těle navíc klesá i při stresu a s přibývajícím věkem. Není tedy divu, že jí dnešní lidé mají nedostatek.

 

Jak MSM funguje?MSM dodává do těla síru pro tvorbu methioninu. Díky této aminikyselině se naše tělo lépe a rychleji uzdravuje a detoxikuje. Zlepšuje totiž propustnost buněk. V podstatě to znamená, že pomáhá chemickým látkám vstupovat a vystupovat z buněk. Buňky tak nezadržují minerály, které můžou v těle vyvolávat špatné reakce (těžké kovy, toxiny, nadbytečné minerály) a snáze uvolňují živiny  Tím se zlepšují antioxidační schopnosti těla, celková imunita organismu a odolnost proti tvorbě zánětů. MSM také dokáže snížit tvorbu kyseliny mléčné, která je jedním z původců ztuhlosti a bolesti svalů a kloubů. A v neposlední řadě ovlivňuje i naši reakci na vnější stresory, protože se nachází také v kůře nadledvinek, které jsou součástí našeho hormonálního systému.


S čím vším nám může MSM pomoct?


Organická sloučenina síry MSM má příznivé učinky především na klouby, svaly a šlachy. Užívá ho hodně sportovců, protože zvyšuje zdraví kloubů, dělá je pružnějšími a odolnějšími. Má vliv na produkci kolagenu, který brání zanětům kloubů a zvláčňuje vazy a chrupavky. Dochází tak k rychlé regeneraci kloubů, chrupavek, šlach a vazů. Pravidelné užívání MSM zajistí snížení bolesti kloubů a svalů, vyřeší nebo zmírní problémy s  osteoartrózou, revmatoidní artritidou a dalšími nemocemi kloubů. Pokud trpíte na otoky kloubů a jejich ztuhlost či citlivost, dokáže MSM snížit tyto příznaky uvolněním nadbytečných tekutin a škodlivých látek z těla.

Kromě pohybového aparátu má užívání metylsulfonylmetanu vliv na kvalitu vlasů, nehtů a kůže, což jistě ocení nejen ženy.

Bez síry nedokáže tělo správně fungovat. Není bez ní možná normální buněčná aktivita a také imunitní systém je oslabený a nedokáže tělo chránit před záněty. Pokud aktivně sportujete nebo si jen chcete udržet pružné a zdravé klouby co nejdéle, je pro vás doplňování kvalitního MSM nezbytností.

 

Nejširší nabídku na kloubní výživu najdete na Pilulka.cz. Objednávejte klikem na obrázek:

a Pilulka banner

 

Co je MSM