Co je kolagen?

Kolagen je vláknitá ve vodě nerozpustná bílkovina, která tvoří základ pojivových tkání, tedy vaziv, chrupavek a kostí. Tvoří 25 - 30% všech proteinů v těle savců, 70% kůže a dokonce 10% naší celkové hmotnosti. Vazivo je součástí naprosté většiny orgánů.

 

Slovo kolagen se odvozuje řeckého slova kolla, což znamená klih. A právě klih se vařil ze zvířecích šlach.

Kolagen ovlivňuje vzhled naší pokožky, kvalitu vlasů, nehtů i zubů a vděčíme mu za pohyb bez bolesti, tedy za zdravé klouby a vazy.

S postupem věku ovšem naše tělo ztrácí schopnost kolagen samo vyrábět. Jeho nedostatek se pak projevuje stárnutím kůže, zhoršenou kvalitou vlasů, lámáním a třepením nehtů, bolestmi kloubů, loupáním v zádech. Vazivo přichází o svou elasticitu a zdá se, jako bychom vysychali.

 

Kolagen je hlavní zdroj kloubní výživy

 

Aminokyselinové složení kolagenu

Molekuly kolagenu tvoří převážně: glycin (nejjednodušší neesenciální aminokyselina tvořená dvěma uhlíky), prolin (neesenciální aminokyselina, 2-pyrrolidinkarboxylová kyselina), hydroxyprolin (přírodní aminokyselina, derivát pyrrolu, vznikající hydroxylací prolinu za účasti kyseliny askorbové) a hydroxylysin (přírodní aminokyselina, vzniká hydroxylací bazické esenciální aminokyseliny lyzin za účasti kyseliny askorbové).

Základní jednotkou kolagenu je tropokolagen - řetězce alfa 1 a alfa 2 tvořící trojitou spirálu. Kolagenní vlákna jsou měkká, ohebná, nepružná a vysoce pevná v tahu. Údajně je mm2 kolagenních vláken schopen udržet váhu 50 kilogramů. 

 

Typy kolagenu

Existuje nejméně 27 typů kolagenu, přičemž z 90 % se jedná o typ I, přítomný ve šlachách, pokožce, kostech a zubech. Další významné jsou: typ II obsažený v chrupavkách a typ V, který tvoří stěny krevních cév. Pro embryonální vývoj je pak charakteristický kolagen typu III.

 

Kolagen typu I je využíván ve zdravotnictví, v chemickém, kosmetickém i potravinářském průmyslu.

Farmaceutický průmysl – využívá želatinu k výrobě kapslí, případně jako pojivo při výrobě tabletek. Vzhledem k tomu, že kolagen není toxický, je velmi tvárný a vstřebatelný, používá se pro výrobu cévních protéz a šicích nití.

 

Kolagen na vlasy pleť

 

Kolagen je součástí správné a vyvážené stravy

Nedodáváme-li dlouhodobě našemu organismu tu složku potravy, kterou nutně potřebuje pro výrobu kolagenu v našem těle, zhorší se kvalita kůže, vlasů a nehtů, v horším případě i zubů. Není moudré podceňovat příznaky, jejichž konečný důsledek by mohl být devastující i pro celý pohybový aparát. Dodávat tělu kolagen až ve chvíli, kdy se projeví bolest, je poněkud nezodpovědné. Naopak bychom se měli snažit zajistit pohybovému aparátu dostatek kolagenu právě ve chvíli, kdy začíná výrazněji klesat jeho tvorba, to je ideálně už mezi 40. a 50. rokem.

Pokud se rozhodneme pro stravovací zvyklosti ve prospěch ovoce, zeleniny, libového masa, nesmí nám chybět přísun kolagenu. Takže občas porušit přísně vymezenou dietu nebo dodat tělu kolagen jiným způsobem.
 
 

Zdroje a využití kolagenu a želatiny

Nejznámějšími přírodními kolagenovými produkty, které lze i v domácím prostředí získat, je klih. Ten vyráběli naši předci již od starověku vyvářením šlach, kostí a kůží zvířat. Klihem, nanášeným samozřejmě za horka, se lepilo hlavně dřevo, plsti, později i pergamen. Klih patřil neodmyslitelně k životu člověka, který byl zvyklý šetřit a spotřebovat vše, co po porážce zvířete zbylo. Používal se v domácnosti, v mnoha řemeslech a dokonce i malíři ho přidávali jako přísadu do barev. Přírodní produkt získávaný hlavně z hovězích a vepřových šlach, kůží a kostí je želatina. Sama o sobě je zdrojem čistého a dobře stravitelného kolagenu používaného nejčastěji v potravinářství. Podle dochovaných dokumentů se připravuje už od konce 17. století. Využívá se k výrobě slaných a sladkých potravin - aspiků, sulců, tlačenek, cukrovinek (želé bonbony, žužu), ale také jako zahušťovadlo mléčných výrobků, krémů, dezertů atp.