Alavis pro lidi

Z produktu Alavis Triple Blend extra silný se stala oblíbená kloubní výživa mezi lidmi, ale vzniká kolem také mnoho nejasností, jestli je opravdu pro lidi, nebo pouze pro koně. Jak to tedy je? Alavis je veterinární přípravek určený pro zvířata. Kloubní výživa Alavis Triple Blend je určen konkrétně pro koně, ale existuje k němu adekvátní alternativa vhodná pro lidi.

 

Objednávejte u ověřeného partnera:

Kloubní výživu Barny´s Triple Blend extra silný 700g objednávejte na Pilulka.cz, který je jeden z největších online lékáren v České republice. E-shop nabízí také kamenné prodejny a odběrná místa.

Objednávejte klikem na obrázek Pilulka.cz:

a Pilulka banner

 

Co je Alavis?

Nutriční přípravky kanadské značky Alavis jsou kloubní produkty určené pro zvířata a patří mezi úředně ověřené veterinární léčiva. Nejsou ale úředně certifikované jako léčiva určená lidem. K dostání je na trhu mnoho variant, ale od značky Alavis je vše určeno pro zvířata, tedy pro psy, pro kočky a také pro koně, jako je to v případě velmi známého a diskutovaného Alavis Triple Blend extra silný. Mnoho lidí vám určitě přizná, že produkt Alavis Triple Blend extra silný používá samo ke svému léčení kloubů. Je to tak ale správně?

 

Proč právě Alavis?

Běžně si člověk, když toto čte, láme hlavu nad tím, proč by měl vlastně ke svému léčení užívat výživu, která není určená lidem, ale pro zvířata. Na internetu se dozvíte dva názory, které to mohou vysvětlit.

 • Obecně se traduje, že čím více účinných látek, tím lepší výsledky. Je třeba podotknout, že Alavis jich má opravdu hodně.
 • Výrobci kloubních nutričních přípravků se snaží na lidských produktech vydělat, a proto "humánní" kloubní výživu vyrábí schválně se slabšími účinky...

 

Jaké je složení Alavis Triple Blend extra silný?

Jak již bylo psáno výše, velmi často se v diskusích dozvíte, že Alavis obsahuje stejné látky, které jsou vhodné pro koně, ale i pro člověka. Proto by Alavis neměl lidem škodit, resp. měl by lidem zdravotně pomáhat. O jaké účinné látky se tedy jedná?

 • Glukosamin sulfát
 • Chondroitin sulfát
 • MSM (methylsulfonylmethan)

Ano, kloubní výživa Alavis, která je určená pro koně, tak obsahuje stejné účinné látky, jako jsou vhodné pro člověka. Nicméně stále platí, že člověk není kůň a kůň není člověk.

 

Jaké jsou tedy hlavní důvody, že Alavis není pro člověka vhodný?

 • Lidský trávicí trakt má trochu odlišné vstřebávání látek než ten koňský, kterému je Alavis Triple Blend extra silný přizpůsoben. Obecně platí, že veterinární přípravky obsahují jiné ochucení i pomocné látky na podporu trávení. Z toho důvodu je kloubní výživa Alavis Triple Blend extra silný tak moc hořký. Přeci jen koním se kloubní doplněk přimíchá do podstatně větší porce krmení, než kolik sní člověk, takže se přípravek rozmělní.
 • Další nebezpečí představuje dávkování. Kůň o váze 600 kg se nerovná člověk o stejné hmotnosti. Vhodnou výši dávky nelze určit jen na základě hmotnosti. Zvířata mají jiné složení těla než lidé.

 

Alternativa produktu Alavis Triple Blend extra silný = Barny´s Triple Blend extra silný

Jak již bylo psáno výše, značka Alavis je primárně určená zvířatům, tedy kočkám, psům a koním. Vzhledem k oblíbenosti Alavisu mezi lidmi, přišel výrobce s nápadem vybudovat sesterskou značku, která by se zaměřila na kloubní výživové přípravy pro lidi. Tak vznikla výživová značka Barny´s.

 

Alternativou Alavisu je tedy Barny´s Triple Blend extra silný

 • Tento kloubní přípravek má odpovídající množství účinných látek s ohledem na velikost lidského těla, funkci zažívání a vůbec vyzickou konstituci a funkcionalitu.
 • I nadále obsahuje stejné účinné látky, jako je tomu v případě Alavisu.
 • Navíc je dochucen tak, aby chutnal lidem, resp. aby nebyl tak moc hořký, jako Alavis.
 • Cenově jsou oba produkty srovnatelné.

 

Objednávejte u ověřeného partnera:

Kloubní výživu Barny´s Triple Blend extra silný 700g objednávejte na Pilulka.cz, který je jeden z největších online lékáren v České republice. E-shop nabízí také kamenné prodejny a odběrná místa.

Objednávejte klikem na obrázek Pilulka.cz:

a Pilulka banner

 

Barnys triple blend extra silný kloubní výživa pro lidi alavis pro lidi